листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Друштвото ЛИБЕРТИ АД Скопје известува дека е добиено Решение од Комисија за хартии од вредност на Република Северна Македонија со кое понудата за преземање на акции издадени од Друштвото се прогласува за успешна.

 


КХВ - Решение за успешна понуда за преземање на акции.pdf

Објавено на: 26.01.2021 15:50:15
Документ БР.: DOC_10191-61/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации