листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ОКТА АД - Скопје објавува:

Коригиран Календар на настани во 2021 година објавен на 28.01.2021 година, во однос на материјалите на Собранието на Акционери кои дополнително ќе бидат предмет на разгледување и одобрување во текот на 2021 година.


Календар на настани во 2021 година.pdf

Објавено на: 29.01.2021 14:10:50
Документ БР.: DOC_10191-90/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации