листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

НЛБ Банка АД Скопје известува дека Надзорниот одбор на Банката врз основа на Одлука донесена на 28.1.2021 година, ги назначи следните лица за односи со инвеститори:

Лице за односи со инвеститори 

Сања Павлеска Донева
Раководител на Служба за стратешко планирање и финансиски контролинг
телефон: 02/5100-954
е-маил: s.pavleska@nlb.mk
 

Заменик Лице за односи со инвеститори

Ивана Стојчевска
Самостоен финансиски аналитичар
телефон: 02/5100-563
e-маил: i.stojchevska@nlb.mk

 

 

Објавено на: 29.01.2021 15:15:34
Документ БР.: DOC_10191-100/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации