листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

 

Комерцијална банка АД Скопје известува дека г-н Илија Илоски, Главен оперативен директор и член на Управниот одбор на Комерцијална банка АД Скопје, се стекна со 1.000 обични акции издадени од Комерцијална банка АД Скопје.

 

Објавено на: 03.02.2021 08:40:45
Документ БР.: DOC_10191-113/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации