листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Мислење од страна на УО за понудата за преземање на целното друштво СКОПСКИ ПАЗАР АД Скопје од страна на СОВРЕМЕН ДОМ АД Прилеп и ЗСФ-КОМ ДООЕЛ Скопје


Obrazlozeno mislenje od UO.pdf

Објавено на: 22.02.2021 14:05:58
Документ БР.: DOC_10191-139/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации