листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Стопанска банка АД Скопје објавува анализа кон неревидираните финансиски извештаи за периодот од 01.01.-31.12.2020 година:


Анализа на финансиските резултати - Стопанска банка АД Скопје 01.01.-31.12.2020.pdf

Објавено на: 26.02.2021 08:40:59
Документ БР.: DOC_10191-167/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации