листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следниот финансиски извештај:

Македонски Телеком АД Скопје ги објавува неревидираните финансиски извештаи за периодот јануари - декември 2020 година.


6 и 12 Месечни известувања- трговски друштва - природа на трошоци (7).xls

Објавено на: 26.02.2021 09:53:18
Документ БР.: DOC_26445-28/2021
Урнек: Неревидирани финансиски извештаи 01.01. - 31.12.