листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно Член 40 точка 4 од Правилата за котација, Скопски пазар АД Скопје објавува Образложение кон резултатите за период од 01.01.-31.12.2020 година:


Образложение за остварените резултати за 01.01.-31.12.2020.pdf

Објавено на: 26.02.2021 14:30:53
Документ БР.: DOC_10191-195/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации