листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следниот финансиски извештај:

ПРИЛЕПСКА ПИВАРНИЦА АД Прилеп ги објавува Финансиските извештаи за работењето во период од 01 до 12 месец 2020 год.


2020 Finan izvest 01-12m 2020 Pri Piv do Mak berza dostav.xlsx

Објавено на: 01.03.2021 14:05:17
Документ БР.: DOC_26445-59/2021
Урнек: Неревидирани финансиски извештаи 01.01. - 31.12.