листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ПРИЛЕПСКА ПИВАРНИЦА АД Прилеп го објавува Образложението на постигнатиот резултат од работењето во период од 01 до 12 месец 2020 год. искажан во доставените Финансиски извештаи за истиот период.


2020 Obrazloz postig rezultat Pri Piv 2020 do Mak berza dostav.pdf

Објавено на: 01.03.2021 14:05:17
Документ БР.: DOC_10191-207/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации