листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ТТК Банка известува дека д-р Драгољуб Арсовски, претседател на Управниот одбор на Банката, се стекна со 500 обични акции, издадени од ТТК Банка АД Скопје.

Објавено на: 03.03.2021 14:16:00
Документ БР.: DOC_10191-233/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации