листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

Одлука од собрание на акционери за распределба на добивката за 2020 година


Одлука за употреба и распоредување на добивката по Годишната сметка за 2020 година.pdf

Објавено на: 05.04.2021 14:30:01
Документ БР.: DOC_12287-2/2021
Урнек: Распределба на добивка