листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Материјал за Годишното Собрание на акционери на "Македонијатурист" АД Скопје на 19.05.2021 година


10.1 Предлог Одлука за избор на овластен ревизор за 2021г.pdf

Објавено на: 16.04.2021 16:19:04
Документ БР.: DOC_13285-52/2021
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери