листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните ревидирани финансиски извештаи:

Македонијатурист АД Скопје- Ревидирани финансиски извештаи по Годишна сметка за 2020 година со Мислење од овластена ревизорска куќа


Ревидирани финансиски извештаи за 2020г. со мислење на ревизорот.pdf

Објавено на: 19.05.2021 15:10:23
Документ БР.: DOC_12304-37/2021
Урнек: Ревидирани финансиски извештаи