листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

.


Пренамена на задржана добивка за инвестирање во добивка расположлива за распределба.pdf

Објавено на: 29.06.2021 16:07:24
Документ БР.: DOC_12287-33/2021
Урнек: Распределба на добивка