листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следниот финансиски извештај:

Македонски Телеком АД Скопје ги објавува неревидираните финансиски извештаи за периодот јануари - јуни 2021 година.


6 и 12 Месечни известувања- трговски друштва - природа на трошоци (8) Q2 2021.xls

Објавено на: 03.08.2021 14:11:42
Документ БР.: DOC_26441-93/2021
Урнек: Неревидирани финансиски извештаи 01.01. - 30.06.