листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната Голема зделка:

На 25.08.2021 преку Македонската берза за хартии од вредност АД Скопје е реализирана блок трансакцијата за продажба на акцијата, сопственост на Макпетрол АД Скопје, во ГА-МА АД Скопје, во согласност со Одлуката на Надзорен Одбор.Известувањето за голема зделка и Одлуката на Надзорниот одбор можете да ги преземете подолу.


Известување за голема зделка на Макпетрол АД.pdf
Одлука на Надзорен Одбор за продажба на акцијата,сопственост на Макпетрол АД Скопје,во ГА-МА АД Скопје.pdf

Објавено на: 25.08.2021 16:23:54
Документ БР.: DOC_26452-5/2021
Урнек: Голема зделка