листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

 

Комерцијална банка АД Скопје известува дека неревидираните (неконсолидирани) Биланс на успех, Биланс на состојба и Извештајот за паричниот тек за периодот 01.01 – 30.09.2021 година, како и Коментарот на неревидираниот (неконсолидиран)  Биланс на успех и Биланс на состојба ќе бидат објавени на СЕИ Нет на 28.10.2021 година после 15:00 часот.

 

Објавено на: 27.10.2021 14:24:15
Документ БР.: DOC_10191-672/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации