листај по издавач            листај по урнек


Согласно член 36 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

Одборот на директори на Тетекс АД на состанокот одржан на 28.10.2021 донесе одлука за распределба на аванс на дивиденда за период од јануари - септември 2021


ТЕТЕКС АД_ОДЛУКА_ЗА_АВАНС_НА_ ДИВИДЕНДА_28102021.pdf

Објавено на: 28.10.2021 14:42:41
Документ БР.: DOC_10187-22/2021
Урнек: Дивиденден Календар