листај по издавач            листај по урнек


Согласно член 36 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

НЛБ Банка АД Скопје известува дека на Собрание на акционери на Банката одржано на 19.11.2021 година е усвоена одлука за Одлука за утврдување на висина на дивиденда и утврдување дивиденден календар на НЛБ Банка АД Скопје.


Одлука за распределба на дивиденда и утврдување на дивиденден календар.pdf

Објавено на: 19.11.2021 14:23:20
Документ БР.: DOC_10187-23/2021
Урнек: Дивиденден Календар