листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Друштвото Либерти АД Скопје објавува Јавен повик за свикување седница на Собрание на акционери која ќе се одржи на ден 12.01.2022 година, со почеток во 09:30 часот, во седиштето на Друштвото.


Јавен повик 12.01.2022.doc

Објавено на: 07.12.2021 14:45:59
Документ БР.: DOC_10109-134/2021
Урнек: Јавен повик за собрание