листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Постапувајки согласно член 38 од Правилата за котација на Македонска берза АД Скопје, РЕПЛЕК АД објавува дека претседателот на Управен одбор Душан Пецовски се стекна со 10 акции и сега поседува 3100 или 11,96%.

Исто така членот на Управен одбор Коста Котески за прв пат се стекна со 5 акции.

Објавено на: 07.12.2021 14:45:56
Документ БР.: DOC_10191-748/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации