листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Почитувани,

Ве известуваме дека на ден 07.12.2021 година, г-дин Борут Вујчич, Заменик Претседател на Надзорниот одбор и Претседател на Одборот за ревизија на НЛБ Банка АД Скопје, даде оставка од функциите.

Со почит,

 

Објавено на: 17.12.2021 09:36:02
Документ БР.: DOC_12285-57/2021
Урнек: Измени во органи на управување