листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Макпетрол А.Д. согласно член 40, точка 5 од Правилата за котација на Македонска берза за хартии од вредност, го изготви Календарот на настани во 2022

 


Календар на настани во 2022 година на Макпетрол АД.pdf

Објавено на: 23.12.2021 14:31:59
Документ БР.: DOC_10191-750/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации