листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Имајќи ги во предвид отежнатите услови за работа, предизвикани од светската пандемија на вирусот COVID-19 и исклучителните залагања на вработените за извршување на работните обврски, а по повод Новогодишните празници, „Макпетрол“ АД Скопје, објавува дека, на своите вработени им исплати новогодишен надоместок во нето износ од 30.000 денари.

Грижата за вработените е значајна за успешноста на Друштвото на долг рок и истата претставува дел од корпоративната политика на „Макпетрол“ АД Скопје.

Објавено на: 24.12.2021 09:18:22
Документ БР.: DOC_10191-751/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации