листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за Собрание на акционери на НЛБ Банка закажано за 03.02.2022 година (четврток) со почеток во 13.00 часот, во просториите на НЛБ Банка АД Скопје, на ул. „Мајка Тереза“ бр.1, Скопје.

НЛБ Банка АД Скопје

 


Javen povik-Л.pdf

Објавено на: 31.12.2021 11:55:25
Документ БР.: DOC_10109-141/2021
Урнек: Јавен повик за собрание