листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Други одлуки од Акционерско собрание на ЛИБЕРТИ АД Скопје одржано на 12.01.2022 година.


Одлука за именување на овластен ревизор 12.01.2022.pdf

Објавено на: 12.01.2022 14:29:47
Документ БР.: DOC_12283-1/2022
Урнек: Други одлуки од собрание