листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следниот финансиски извештај:

Македонски Телеком АД Скопје ги објавува неревидираните финансиски извештаи за периодот јануари - декември 2021 година.


6 и 12 Месечни известувања- трговски друштва - природа на трошоци (9).xls

Објавено на: 24.02.2022 14:10:50
Документ БР.: DOC_26445-15/2022
Урнек: Неревидирани финансиски извештаи 01.01. - 31.12.