листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните ревидирани финансиски извештаи:

Ревидирани финансиски извештаи за годината што завршува на 31.12.2021


Конечни ревидирани посебни ФИ Тетекс 2021 година.pdf
ревидирани консолидирани ФИ Тетекс АД 2021 година.pdf

Објавено на: 25.02.2022 08:46:09
Документ БР.: DOC_12304-0/2022
Урнек: Ревидирани финансиски извештаи