листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

 

Одлука за употреба и распоредување на нераспределената добивка до 31.12.2021 година.

 


5. Одлука за употреба и распоредување на нераспределената добивка до 31.12.2021.PDF

Објавено на: 30.03.2022 15:00:41
Документ БР.: DOC_12287-1/2022
Урнек: Распределба на добивка