листај по издавач            листај по урнек


Согласно член 36 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

 

Одлука за определување на износот на дивидендата и датуми на исплата за 2021 година.

 


4. Одлука за определување на износот на дивидендата и датуми на исплата за 2021 година.PDF

Објавено на: 30.03.2022 15:00:46
Документ БР.: DOC_10187-1/2022
Урнек: Дивиденден Календар