листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ТТК Банка АД Скопје известува дека Финансискиот план ќе го објави по негово усвојување на редовната месечна седница од надлежниот орган на управување најдоцна до 06.04.2022 година.

Објавено на: 01.04.2022 15:30:39
Документ БР.: DOC_10191-270/2022
Урнек: Други ценовно чувствителни информации