листај по издавач            листај по урнек


Согласно член 36 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

Одлука за определување на износот на дивидендата и датуми на исплата на дивиденда за 2021 година (дивиденден календар):


Одлука за определување на износот на дивидендата и датуми на исплата на дивидендата за 2021 година (дивиденден календар).PDF

Објавено на: 05.04.2022 14:15:03
Документ БР.: DOC_10187-3/2022
Урнек: Дивиденден Календар