листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ТТК Банка АД Скопје известува дека проф. д-р. Драгољуб Арсовски, Претседател на Управен одбор на Банката, се стекна со 2.170 обични акции, издадени од ТТК Банка АД Скопје.

Објавено на: 19.04.2022 14:05:14
Документ БР.: DOC_10191-292/2022
Урнек: Други ценовно чувствителни информации