листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следниот финансиски извештај:

Стопанска банка АД Скопје ги објавува неревидираните финансиски извештаи за периодот од 01.01. - 31.03.2022 година:


Финансиски извештаи-Стопанска Банка АД Скопје-01.01.-31.03.2022.xls

Објавено на: 27.04.2022 14:35:13
Документ БР.: DOC_12294-21/2022
Урнек: Неревидиран биланс на успех 01.01. - 31.03.