листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Се свикува Годишно Собрание на Македонски Телеком АД – Скопје, коешто ќе се одржи на 31.05.2022 година со почеток од 10:00 часот, во седиштето на Друштвото на Кеј 13-ти Ноември бр. 6, Скопје, конференциска сала Атриум 2, 10 кат


Javen povik_MKT Godisno Sobranie_31.05.2022.pdf

Објавено на: 29.04.2022 09:45:21
Документ БР.: DOC_10109-59/2022
Урнек: Јавен повик за собрание