листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следниот финансиски извештај:

ОКТА АД-Скопје објавува:


ОКТА Тримесечно известување- функција на трошоци (прв квартал 2022).xls

Објавено на: 29.04.2022 14:06:58
Документ БР.: DOC_12294-42/2022
Урнек: Неревидиран биланс на успех 01.01. - 31.03.