листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ТТК Банка АД Скопје го објавува Коментарот за остварените финансиски резултати за периодот 1.1. - 31.3.2022 година.


Коментар за остварените финансиски резултати на ТТК Банка за период 1.1 - 31.03.2022 година.pdf

Објавено на: 29.04.2022 14:12:19
Документ БР.: DOC_10191-334/2022
Урнек: Други ценовно чувствителни информации