Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следниот финансиски извештај:

ПРИЛЕПСКА ПИВАРНИЦА АД - Прилеп го објавува Тримесечното известување за работењето во периодот од 01.01. до 31.03.2022 год.


2022 03m Тримес (3мес) известувања 01.01.-31.03.2022 dostav.xls

Објавено на: 03.05.2022 14:01:54
Документ БР.: DOC_12294-75/2022
Урнек: Неревидиран биланс на успех 01.01. - 31.03.