Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните ревидирани финансиски извештаи:

НЛБ Банка АД Скопје известува дека на Годишното собрание на акционери на Банката одржано на 12.05.2022 година се усвои следната одлука:

 


4.Odluka za usvojuvanje na Izveshtaj za drushtvo za revizija Ernst i Jang.pdf

Објавено на: 12.05.2022 15:37:16
Документ БР.: DOC_12304-24/2022
Урнек: Ревидирани финансиски извештаи