листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

Македонски Телеком АД Скопје ја објавува одлуката за распоредување на нето добивката на Друштвото за 2021 година.


5.0_МКТ Sobranie Odluka_Rasporeduvanje neto dobivka 2021.pdf

Објавено на: 31.05.2022 14:19:40
Документ БР.: DOC_12287-29/2022
Урнек: Распределба на добивка