листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

 

Комерцијална банка АД Скопје известува дека г-ѓа Сава Димитрова, Претседател и независен член на Надзорниот одбор, се стекна со 100 обични акции издадени од Комерцијална банка АД Скопје.

Објавено на: 20.06.2022 14:45:38
Документ БР.: DOC_10191-424/2022
Урнек: Други ценовно чувствителни информации