листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за собрание на акционери
 

Бидејќи сеуште немаме добиено предлози за кандидатите за избор на два члена на одборот на директори на Тетекс АД по единствената точка на дневниот ред на собранието, предлозите ќе го објавиме во предвидениот законски рок


povik 2022.pdf

Објавено на: 28.06.2022 09:05:50
Документ БР.: DOC_10109-101/2022
Урнек: Јавен повик за собрание