листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Соопштение до акционерите на Македонски Телеком АД – Скопје со право на дивиденда за 2021 година.


Соопштение за акционери_дивиденда за 2021 година.docx

Објавено на: 14.07.2022 14:00:08
Документ БР.: DOC_10191-436/2022
Урнек: Други ценовно чувствителни информации