листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Одборот на директори на Тетекс АД Тетово на седницата одржана на 29.07.2022 донесе одлука со која се назначува Бобан Гоговски за Генерален директор на Тетекс АД Тетово.


Odluka za naznacuvanje na Boban Gogovski za Izvrsen Direktor Generalen direktor na Teteks AD.pdf

Објавено на: 29.07.2022 14:31:30
Документ БР.: DOC_12285-31/2022
Урнек: Измени во органи на управување