листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следниот финансиски извештај:

Македонски Телеком АД Скопје ги објавува неревидираните финансиски извештаи за периодот јануари - јуни 2022 година.


6 и 12 Месечни известувања- трговски друштва - природа на трошоци.xls

Објавено на: 01.08.2022 09:55:00
Документ БР.: DOC_26441-85/2022
Урнек: Неревидирани финансиски извештаи 01.01. - 30.06.