листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Се свикува Собрание на Македонски Телеком АД – Скопје, коешто ќе се одржи на 06.09.2022 година со почеток од 11:00 часот, во седиштето на Друштвото на Кеј 13-ти Ноември бр. 6, Скопје, конференциска сала Атриум 2, 10 кат.


Javen povik_MKT Sobranie_06.09.2022.pdf

Објавено на: 04.08.2022 09:51:14
Документ БР.: DOC_10109-109/2022
Урнек: Јавен повик за собрание