листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно Правилата за котација член 32, точка 3, Надзорниот одбор на Стопанска банка АД - Скопје како овластено лице за контакт со инвеститори го назначува:

Бојан Цветковски

Директор на Дирекција за работа со хартии од вредност и брокерско-посреднички услуги

Tел: +389 2 3295-407

е-mail: investor.relations@stb.com.mk

 

 

Објавено на: 09.08.2022 15:18:40
Документ БР.: DOC_10191-551/2022
Урнек: Други ценовно чувствителни информации