листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Тетекс АД Тетово објавува одлука од Одборот на директори од 26.08.2022 за назначување на лице за контакт со инвеститори


ОДЛУКА за назначување на овластено лице за контакт со инвеститори 26 08 2022.pdf

Објавено на: 26.08.2022 14:10:26
Документ БР.: DOC_10191-571/2022
Урнек: Други ценовно чувствителни информации