листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Македонски Телеком АД Скопје ги објавува одлуките донесени на Собранието на акционери на Друштвото одржано на 06.09.2022 година.


MKT Sobranie Odluka_Izbor na ovlasten revizor za 2022.pdf
МКТ Sobranie Odluka_Beneficii na clenovi na OD na MKT.pdf

Објавено на: 06.09.2022 14:15:28
Документ БР.: DOC_12283-145/2022
Урнек: Други одлуки од собрание